Bilgi Öneri

Bebeginizin ilk saç kesimini hijyenik salonumuzda güvenle yaptırabilirsiniz.

Çocuk ve bebek saç kesimi konusunda nasıl bir yetkiye sahibiz bu konuda bilgi, tecrübe ve belge önemlidir. Sanatın kalitesi ile uzman ellerden hizmet almak bebek ve çocuklar için çok önemlidir. Hizmet esnasınada göstermiş oduğumuz hassasiyeti farkedeceksiniz iş alanımız özellikle bebek ve çocuk saç kesimi 15 yılı aşkın tecrübemiz ile hizmet vermekteyiz,

Bebek ve çocuk saç kesimi için tecrübe sahibi olmayan ! Anne bebek portal sitelerinde rastlanabilen “ bebeğinizin saçını evde kesebilirsiniz ” mantığında sıralı liste oluşturup anne ve babaları yönlendiriyorlar ve bu işlemi anlatırken bu işi profesyonel yapan yerlerin fotoğraflarınıda ekleyerek bu işi basit bir işlem gibi gösteren web siteleri bulunmaktadır. Bu işlem oldukça zor ve riski olan ve amatörce yapılacak işlemler değildir. Bir kuaförün çocuk ve yetişkin saçı kesebilmek için en az 5 yıl bu işin çıraklığını yapmaktayken bir editörün kaleminden 500 karakter yazı okumak ile bir bebeğin saçı kesilemez çocuğunuzu riske atmayın.

Bu ve buna benzer yanıltıcı haberleri kamuoyuna faydalı olabilmek ve olası bir riski önlemek adına
berberler ve kuaförler odalarına bildirmenizi öneriyoruz. Bebeklerin ve çocukların ortak alanda büyüklere
Kullanılan malzemelerle traş edilmesini önermiyoruz. Berberlik ve kuaförlük mesleği is sağlığı güvenliği
olarak tehlikeli sınıfta yer almaktadır. Kuaförünüze belgesini göstermesini rica ediniz. Milli egitim bakanlığı meslek müfredatı çıraklık staj egitimini tamamlamış hijyen eğitimini ve belgelerini almış teorik ve pratik eğitimler yapmış kalfalık belgesi , ustalık belgesi usta öğreticilik belgeleri olan yetkili işinde tecrübeli kuaförlere gitmenizi öneriyoruz.

Bir kuaförün profesyonel saç kesimi yapabilmesi için resmi aşamaları sizler için kısaca paylaşıyoruz.

T.C milli eğitim bakanlığı mesleki eğitim merkezi çıraklık okullarınca eğitimler verilir.
Çıraklıktan kalfalığa 3 yıl zorunludur.
Kalfalıktan ustalığa 2 yıl zorunludur.
Toplam 5 yıl eğitim zorunludur.
Teorik & pratik olarak bay bayan kuaförlüğünde eğitim süresi 5 yıldır.
T.C meb modüler uygulama eğitim sistemi ve stajı zorunludur. .

Saygılarımızla: Bermoda Çocuk Kuaförü

Ara
Konum